Test chytrých Garminů: Pells a Garmin k sobě patří

Pells.cz
Test chytrých Garminů: Pells a Garmin k sobě patří

Je důležité mít v životě přátele, na které se dá spolehnout. V Pellsu se snažíme obklopovat firmami, o kterých můžeme říct totéž, proto spolupracujeme právě s firmou Garmin. Když jsme se jim zmínili, že se náš kolega Ladis chystá odjet fotit a natáčet na celý říjen do Chorvatska, tak neváhali ani vteřinu a pořádně ho na jeho foto expedici vybavili. On i jeho manželka dostali do testu nové chytré hodinky Fenix 6, Garmin VivoActive4, cyklopočítač Garmin Edge 830 a Garmin Varia radar. Ladis pokrájel poslední letní paprsky na naší silniční karbonové novince R8, Aeronu Disc a několika dalších novinkách a po měsíci focení a točení se vrátil do Čech, takže vám zbytek poví sám :)

Hodinky Garmin Fenix 6 nám přirostly k ruce!

Možná vidíte jen chytré hodinky, ale pro nás jsou teď Garminy další z řady věcí, které nás v manželství spojují. Ráno si porovnáme délku hlubokého spánku (s dvouletým synem je to velmi nedostatkové zboží!), přes den spolu soupeříme, kdo bude mít zaznamenaných víc kroků a u večeře tak rozhodují spálené kalorie o tom, kdo dostane poslední kousek pizzy. V různých životních situacích si porovnáváme tepovou frekvenci (je zajímavé, jak se tepovka mění v závislosti na tom, kdo zrovna řídí) a třeba i díky nim jsem zjistil, že je manželka schopná vypít první sklenku vody až pozdě odpoledne. Takže jí teď podle hodinek hlídám pitný režim. Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna, protože tyhle hodinky změří snad všechno!

Další věc, na kterou tu budu pět ódu je Garmin Varia Radar, protože silnice v Chorvatsku, na které 20 min nikoho nepotkáte, může být daleko nebezpečnější než frekventovaná cesta u nás. Člověk se kochá, snadno ztratí soustředění a pak může vjet do cesty řidiči, který stejně jako já dlouhou dobu nikoho nepotkal, tudíž to většinou valí vysoko nad stovku. V tomto směru mi doslova hlídal záda Garmin Varia radar. Po lopatě řečeno: radar vás na displeji cyklopočítače, nebo hodinek upozorní na to, že se za vámi blíží auto a ukáže vám jakou rychlostí jede. Díky tomu, že přitom světlo párkrát problikne velmi intenzivně do očí řidiče, mě za dobu nikdo nepředjel „na prasáka“. Podrobnější recenzi zadního světla s radarem si přečtete zde.

Čím víc se do světa Garminu ponoříte, tím víc vás chytne a už nepustí.

Každý jednotlivý produkt, který jsem měl v ruce, mě přesvědčil o tom, že dává smysl. Ale že si je budu muset pořídit všechny jsem zjistil ve chvíli, kdy jsem je propojil dohromady. V tu chvíli jsem v hlavě začal spřádat plán, jak přesvědčit manželku, že všechno nutně potřebuju, a to teď hned.

Chytré hodinky, cyklopočítač Edge a Varia Radar, dohromady s mým telefonem, mi ve spoustě různých situací o sto procent ulehčili jak můj sportovní, tak i ten všední život. Existuje nekonečné množství situací, ve kterých vás garmiňácké vychytávky podrží. Například:

Jedete na kole, v kapse vám začne vibrovat telefon, na displeji cyklo počítače vidíte, kdo volá a hovor típnete. To poslední, co na švihu chcete, je pokecat si se svým operátorem o jedinečné nabídce nových datových tarifů.  

Když to někde na trailu položíte a nedej bože se zraníte/upadnete do bezvědomí/nedosáhnete na mobil, hodinky samy odešlou polohu vaší nejbližší osobě.

Nemusíte párovat sportovní aplikace ručně, prostě dojedete domů, slezete z kola a v tu chvíli vám na mobilu vyskočí upozornění, že se vaše aktivita nahrála na Stravu. Protože co není na Stravě, to se nestalo!

O důležitosti Varia radaru jsem už mluvil a o tom, že vás navigace v cyklo počítači dostane na místa, kam byste, se nikdy nepodívali, se snad zmiňovat ani nemusím.

Těchto drobných situací je opravdu spoustu a každý den mě překvapují nové. Přiznávám, dítě ve mě je ukryto jen těsně pod povrchem a tyhle „hračičky“ prostě žeru. Ale jaký chlap to má jinak?

Doprava zdarma nad 1 000 Kč
Doprava zdarma nad 1 000 Kč

Všechny objednávky nad 1 000 Kč vám
zašleme zdarma. Včetně kol.

Naše kola vznikají doma
Naše kola vznikají doma

Jsme česká firma s bohatou historií,
vlastním vývojem a výrobou.

Kola jsou seřízená
Kola jsou seřízená

Kolo přijde téměř kompletně sestavené.
Nasadíte kolo, řídítka a jedete!

Odběrná místa v ČR
Odběrná místa v ČR

Zboží vám zašleme domů nebo si ho
můžete vyzvednout u nás a partnerů.

Buď s námi