Technologie

Pells.cz
Technologie

Technologie, vývoj, inovace. Heslo, kterým se Pells řídil od počátku. U našich rámů můžete očekávat maximální funkčnost, kvalitu a vynikající poměr tuhosti a hmotnosti, který je v cyklistice svatým grálem. Jedině tuhé kolo dokáže vaši energii přetavit v co nejvyšší rychlost, zároveň ale musí být pohodlné, abyste v sedle vydrželi dlouhé hodiny. 

hydroforming tarpan

Exkluzivní hydroformingové tvarování rámů umožňuje propojit maximální funkčnost, tuhost a minimální hmotnost spolu s jedinečným designem.

Horní a vnitřní vrstva nápletu je volena s ohledem na vysokou tvarovou tuhost. Mezi těmito vrstvami jsou sevřené vnitřní náplety. Dojde tím ke zvýšení torzní tuhosti těchto částí a tím i celku.

P6 zeslabovaný hliník

U našich rámů používáme slitinu P6, která svojí stukturou dovoluje pokročilou úpravu a vícenásobné zeslabování. Díky tomu se i u hliníkového rámu dostáváme na hmotnost, design a funkční vlastnosti srovnatelné s karbonovým materiálem.

U MTB rámů vyšší kategorie využíváme technologie BOOST. Zadní osa o rozměru Boost 12x148 mm dává možnost využití širší zadní stavby, která výrazným způsobem zvyšuje boční tuhost zadního rámového trojúhelníku. Přenos síly jezdce v rychlost a ovladatelnost kola v těžkém terénu je pak výrazně lepší.

Osvědčená 4 čepová konstrukce dovoluje využít maximální rozsah aktivního pružení během šlapání i brždění, což u jiných systémů konstrukce bývá problém. Dostáváte tak dokonalou kontrolu nad kolem během všech režimů jízdy. Díky 4 čepové konstrukci nedochází k nechtěnému „houpání“, které vás stojí rychlost i síly. Nízká hmotnost rámu je podpořena lehoučkým 3D CNC prvkem spojujícím obě části rámu.

Díky zadní pevné ose 148x12 mm dostáváte maximálně tuhou zadní stavbu a možnost širších a pevnějších výpletů.

 

Tapered hlavová trubka se spodním ložiskem 1,5“ kombinuje nízkou váhu klasického hlavového složení s tuhostí širší konstrukce. Díky tomu je řízení přesnější, kolo má lepší stabilitu ve vysokých rychlostech a lépe se ovládá.

Vývoj je zaměřen zejména na dosažení maximální boční tuhosti rámu a tím i co nejlepšího přenosu síly jezdce do pohybu vpřed. Silám působícím na rám v jednotlivých místech přesně odpovídají počty vrstev a úhly nápletů i tvarování a průměry všech trubek. Profilace konstrukce rámových trubek vychází z výpočtů a testů zaměřených na co nejdokonalejší eliminaci torzních sil působících na rám.
 

Pells Medium Tail - systém zadního pružení pomocí dvou karbonových planžet. Tato technologie plně využívala přednosti karbonových kompozitů. Vedle již existujících kategorií hardtail a full tak Pells jako první zavedl na trh novou kategorii zadního pružení. Ta v sobě kombinuje pohodlí fullu s tuhostí, jednoduchostí a minimální váhou hardtailu. Ploché planžety s jedinečným tvarem a profilací umožňovaly pohyb zadní stavby pouze ve vertikálním směru, v horizontálním směru si zadní stavba zachovala extrémní tuhost. Tato revoluční konstrukce zadní stavby nejen maximálně zvýšila boční tuhost, ale současně redukovala váhu. Zkušenosti z vývoje MT jsme aplikovali na naši řadu hliníkových rámů Razzer s 12mm zadní stavbou.
 

Bi-axiální spodní rámová trubka zvyšuje svou profilací pevnost v namáhané části u hlavové trubky. Vertikální zploštění v oblasti středového složení je provedeno na maximální šíři pro dosažení vysoké účinnosti přenosu síly do pohybu vpřed.

Reduced Rear Triangle – krátká zadní stavba a výrazně zmenšený zadní rámový trojúhelník se podílí na maximální boční tuhosti celého kola a na dokonalém přenosu síly jezdce do pohybu vpřed. Sedlové vzpěry, které jsou oproti klasické konstrukci výrazně „položené“, garantují maximální komfort bez ztráty energie. Tyto velmi subtilní zadní vzpěry mají navíc speciální profilaci, díky níž rám disponuje výbornou schopností absorbovat vibrace.

 

Doprava zdarma nad 1 000 Kč
Doprava zdarma nad 1 000 Kč

Všechny objednávky nad 1 000 Kč vám
zašleme zdarma. Včetně kol.

Naše kola vznikají doma
Naše kola vznikají doma

Jsme česká firma s bohatou historií,
vlastním vývojem a výrobou.

Kola jsou seřízená
Kola jsou seřízená

Kolo přijde téměř kompletně sestavené.
Nasadíte kolo, řídítka a jedete!

Odběrná místa v ČR
Odběrná místa v ČR

Zboží vám zašleme domů nebo si ho
můžete vyzvednout u nás a partnerů.

Buď s námi