Potěšte děti na Vánoce – přinášíme tipy na dárky

Pells.cz
Potěšte děti na Vánoce – přinášíme tipy na dárky

Potěšte děti vánočním dárkem, který v nich vzbudí lásku k cyklistice

Děti se těší na Vánoce víc, než dospělí

Nadšený pohled vašich dětí nebo vnoučat je vždycky k nezaplacení. Tak zažehněte jiskry v jejich očích na Štědrý den a potěšte je sportovním dárkem. Aktivní pohyb je zdravý a pořídit někomu jízdní kolo, nebo nějaký cyklistický doplněk, je příjemným postrčením k vyjížďce.

 

Jak vybírat dětské kolo?

Zásadní je velikost, která se určuje průměrem zapletených kol. My nabízíme výběr z 20" a 24", jejich rozdělení podle věku a výšky malých cyklistů najdete v tabulce.

 

Velikost kol    Věk dítěte    Výška dítěte   
20" 4-7 let 115-125 cm
24" 6-9 let 125-135 cm

 

Zásadní je u dětských kol hmotnost, jejímu snížení jsme se věnovali při vývoji důsledně. Nenajdete tak u dětských modelů třeba odpružené vidlice, protože ty děti neumí pořádně propružit, stačí jim na překonávání hrbolů široké pneumatiky. Jejich nahuštěním na nižší tlaky dosáhnete velmi komfortní jízdy. Ovládání musí být přizpůsobené na malé prsty, proto má naše kolo pro nejmenší s 20" koly řazení na rukojeti systémem gripshift.

 

Dětská helma

Ta musí být hlavně bezpečná. To všechny přilby Pells splňují, jsou dostatečně velké, aby chránily celou hlavu. Pásek je nastavitelný v bohatém rozsahu a jaká je vlastně jeho ideální délka? Měl by být pod bradou trochu volný, nejlépe tak, abyste pod něj zvládli zasunout dva prsty. Kontrolu doporučujeme provádět pravidelně, protože děti rostou rychle.

 

Dětské oblečení

Vyladěné oblečení s logem Pells sluší ke kolu i nejmenším. Tak je nechte sportovat stylově. Hravé barvy jsou základ a bez nich by se děti ani oblékat nechtěly. My ale víme, že svítivé barvy napomáhají také bezpečnosti na silnicích, proto na Pells oblečení najdete i reflexní prvky. Včetně parádních kraťasů, které mají všechny prvky včetně anatomické vložky, tak jako pravé „dospělácké“ modely. Cyklistické rukavice chrání ruce nejen při jízdě, ale i při pádu z kola.

 

Letošní hit? Celodenní svícení

Naše auta svítí na silnicích už několik let, proto jsme si navykli i přes den sledovat osvětlená vozidla. Silniční cyklisté začali vozit na běžné vyjížďky přes den minimálně zadní světla. V blikacím módu vydrží baterka dlouho, navíc když můžete dobíjet světlo rovnou přes kabel USB, je ohromně praktické. Tak zvyšte bezpečnost svých dětí kdykoliv vyrazí na cesty – rozsviťte jim blikačku.

 

Doprava zdarma nad 1 000 Kč
Doprava zdarma nad 1 000 Kč

Všechny objednávky nad 1 000 Kč vám
zašleme zdarma. Včetně kol.

Naše kola vznikají doma
Naše kola vznikají doma

Jsme česká firma s bohatou historií,
vlastním vývojem a výrobou.

Kola jsou seřízená
Kola jsou seřízená

Kolo přijde téměř kompletně sestavené.
Nasadíte kolo, řídítka a jedete!

Odběrná místa v ČR
Odběrná místa v ČR

Zboží vám zašleme domů nebo si ho
můžete vyzvednout u nás a partnerů.

Buď s námi