Pells RAZZER Race9 NX – Továrna na zábavu

Pells.cz
Pells RAZZER Race9 NX – Továrna na zábavu

Nový hliníkový hardtail RAZZER Race9 NX už svou výbavou naznačuje, že půjde o vynikající a moderně pojatý XC bike. Pohon Sram NX Eagle 1x12, pevné osy a 100mm vzduchová vidlice RockShox jsou v kombinaci s třikrát odlehčeným pevným hliníkovým rámem velmi slibným základem. Tabulka specifikací tedy vypadá nadějně. Jaká je realita a jak to všechno funguje dohromady?

Základem je skvělý rám

Prvním dojmem z nového RAZZERa je elegantní a minimalistický styl, ten ale po šlápnutí do pedálů hned následuje hravost a perfektní ovladatelnost. Bike má totiž neobyčejně krátký rozvor pouhých 1101 mm ve velikosti L, díky čemuž se s neuvěřitelnou ochotou vrhá do zatáček, úhybných manévrů v lesních sjezdech i těsných vlásenek na trailech. Jako bonus při tom vytváří jezdci na tváři neodbytný úsměv od ucha k uchu. RAZZER Race9 vás zkrátka bude bavit, protože na každém metru dává najevo, že chce okamžitě reagovat na vaše pokyny a přinášet vám radost z jízdy. Krátká stavba rámu usnadňuje práci s váhou a dává jezdci jistotu ve všech obvyklých cross-country situacích včetně techničtějších sjezdů i náročných stoupání.

Jistotu a ovladatelnost podporuje také příkladná tuhost rámu. Ten je vyroben ze slitiny Pells P6 s použitím technologií hydroformingové profilace a trojitého zeslabování. Překlad technické mluvy do reality zní: Vynikající kombinace nízké hmotnosti, tuhosti a komfortu. Rám si zachovává vlastnosti a je na něj spolehnutí i v náročných pasážích, avšak promyšlená konstrukce zadní stavby zajišťuje žádoucí poddajnost a slušnou míru pohodlí, alespoň na poměry hardtailu. Pevnost celého biku a jistý dojem z jízdy podporují také pevné osy v obou kolech.

 

Osazení: Co víc chtít?

I zbytek kola funguje spolehlivě díky prověřeným komponentům.

  • Pohon dvanáctirychlostní jednoplackou Sram NX Eagle patří k tomu nejlepšímu, co lze v této třídě použít. Nabízí zcela bezstarostné řazení a dostatečný rozsah pro rychlé sjezdy i strmá lesní stoupání. Protože je použita kompletní sada včetně kazety 11-50T, převodníku i klik, komponenty pracují naprosto bezchybně, jak je výrobce navrhl.
  • Sázkou na jistotu jsou také kvalitní pláště Schwalbe Racing Ralph s kevlarovou patkou, které vás v terénu nenechají ve štychu a dají se s nimi bez potíží zvládnout i asfaltové přejezdy. Obuty jsou na kvalitních ráfcích Mavic.
  • Přední odpružení zajišťuje prověřená klasika, vzduchová vidlice RockShox se zdvihem 100 mm a uzamykáním na řidítkách.
  • Když je potřeba zastavit, hydraulické kotoučové brzdy Shimano MT510, se zakousnou do 160mm kotoučů a udělají svou práci. Ne příliš agresivně, ale spolehlivě a s možností plynulého dávkování.
  • Minimalistické sedlo Pells Orca překvapí pohodlím i při dlouhých vyjížďkách a přitom svým designem dává spoustu volnosti i v náročných úsecích.

 

Verdikt

Pells RAZZER Race9 NX je neobyčejně schopný závodní hardtail, který bude dělat radost milovníkům lesních vyjížděk a potěší i XC jezdce, kteří potřebují spolehlivé náčiní pro trénink, závody a honbu za co nejlepšími časy.

Doprava zdarma nad 1 000 Kč
Doprava zdarma nad 1 000 Kč

Všechny objednávky nad 1 000 Kč vám
zašleme zdarma. Včetně kol.

Naše kola vznikají doma
Naše kola vznikají doma

Jsme česká firma s bohatou historií,
vlastním vývojem a výrobou.

Kola jsou seřízená
Kola jsou seřízená

Kolo přijde téměř kompletně sestavené.
Nasadíte kolo, řídítka a jedete!

Odběrná místa v ČR
Odběrná místa v ČR

Zboží vám zašleme domů nebo si ho
můžete vyzvednout u nás a partnerů.

Buď s námi