Máme dva mistry Evropy v zimním triatlonu!

Pells.cz
Máme dva mistry Evropy v zimním triatlonu!

Lukáš Cintula a Pavlína Jordánová nepatří k lidem, kteří v zimě svá kola odloží. Naopak – i vrstva sněhu je pro ně cyklistickou výzvou. Proto vyrazili v únoru do Rumunska na amatérské mistrovství Evropy v zimním triatlonu. A oba svou účast proměnili ve zlato. Není náhodou, že na kolech Pells

Pavlína

Když se řekne zimní triatlon, spousta z nás si ani neumí představit co ten pojem skrývá. A já byla ještě donedávna jednou z nich. Asi to tak mělo prostě být a já najednou stála na startu Mistrovství Evropy. S minimální zkušeností, ale s maximálním odhodláním jsem byla v age-group závodě odhodlána zvládnout tento náročný závod. Mrazivé počasí, stoupající nervozita, ale velká chuť vrhnout se na skvěle upravené tratě v zasněženém koutu Rumunska.

Start! Na první běžeckou disciplínu jsem si věřila a po celou dobu se přetahovala o prvenství v ženské kategorii. Ztížené podmínky, hluboký sníh a převýšení dali všem běžcům na čtyř a půl kilometrové trati zabrat.

Následovalo depo, kde jsem získala malý časový náskok, protože jsem nepřezouvala boty na kolo. Z úseku na kole jsem měla největší obavy, protože přece jenom blázni jezdí v zimě a na sněhu (jak říkají moji rodiče). Hned ale jak jsem naskočila do sedla, věděla jsem, že si to jdu užít. Zmrzlý sníh a širší gumy mě bez problému podrželi na sněhu a skoro nebyl znát rozdíl mezi pevnou cestou a sněhem.

Touto cestou děkuji za možnost reprezentovat Českou republiku a firmě Pells za kolo, které mě do poslední disciplíny přivezlo na prvním místě. Již přes hodinu trvající závod mi sebral spoustu sil, ale dobrá pozice mě hnala dopředu. Skvěle namazané běžky kompenzovaly už hodně unavené nohy. I přes prudká stoupání a strmé sjezdy jsem za podpory kamarádů dorazila na cílovou rovinu, kde mě čekal v cíli natažený pás pro vítězku ženské kategorie a zároveň věkové kategorie 25 až 29 let. Po protnutí cílové pásky a s houpající se účastnickou medailí na krku jsem věděla, že na tento závod a zážitek nikdy nezapomenu. I přes maximální vydání fyzických sil jsem se psychicky cítila silná jako nikdy dřív. Děkuji za možnost startovat na tak významném závodu a věřím, že se zase brzo někde potkáme!

A víte, z čeho máte pak kromě vítězství největší radost? Když vám maminka volá, že celý závod sledovala, fandila a když jsem jela do cíle plakala! Některé věci jsou prostě k nezaplacení!!

Lukáš

Po roku som sa vrátil do tohto strediska a znova kvôli zimnému triatlonu s cieľom vylepšiť svoje umiestnenie z minuloročných majstrovstiev sveta (2.v kategórii a 7.absolútne).

Po 11 hodinovej ceste autom sme boli na mieste, ubytovali a najedli sa. A tešili sa na dospávanie. V piatok sme si skúsili trate všetkých disciplín, v sobotu ešte bežky, zafandili eliťákom a jedli jedli jedli.

V nedeľu pred štartom v depe som si šiel spočítať a obzrieť súperov z kategórie a namiesto 5 tam bol nachystaný iba jeden

Doprava zdarma nad 1 000 Kč
Doprava zdarma nad 1 000 Kč

Všechny objednávky nad 1 000 Kč vám
zašleme zdarma. Včetně kol.

Naše kola vznikají doma
Naše kola vznikají doma

Jsme česká firma s bohatou historií,
vlastním vývojem a výrobou.

Kola jsou seřízená
Kola jsou seřízená

Kolo přijde téměř kompletně sestavené.
Nasadíte kolo, řídítka a jedete!

Odběrná místa v ČR
Odběrná místa v ČR

Zboží vám zašleme domů nebo si ho
můžete vyzvednout u nás a partnerů.

Buď s námi