Gravel bike Raw

Pells.cz
Gravel bike Raw

Slyšíte o nich čím dál častěji - pro koho jsou gravely určeny a kdo si s nimi nejlépe zajezdí? Pojďme to zjistit.

Gravel bike vypadá na první pohled jako silniční kolo, na které jen někdo obul širší pláště. Rozdílů je ale více. Začněme tedy tím, jak se na něm sedí a jaké je ovládání.

Gravel bike má na rozdíl od silničky pohodlnější geometrii podobnou MTB rámům - sedí se na něm více vzpřímeně. U našeho kola Raw jsme vyladili posed tak, aby měl jezdec při jízdě pocit jistoty a zároveň si užil co největší zábavu. Řídítka jsou zde vhodná pro jízdu v terénu a na beranech se můžete také natáhnout při silničních přejezdech, kde oceníte lepší aerodynamiku a odpočinek pro ruce. Zkrátka ze všeho to nejlepší, spojené do perfektně fungujícího celku.

Jaké jsou pocity jezdců z jízdy s gravelem Raw?

„Strašně mě baví svoboda, která se s tím bikem pojí. Jezdím s ním každý den do práce patnáct kilometrů tam a patnáct zpátky. Podle aktuální nálady, sil a počasí si vybírám, jestli pojedu po asfaltové cyklostezce, nebo si pro zábavu přidám i lesní cestu. Raw je tak univerzální, že na asfaltu profrčím kolem ostatních cyklistů a rychle je předjedu, v lese přitom skáču přes kaluže a je to ještě větší zábava. Nevím, jak jste to v Pellsu udělali, ale ráfky, výplety, i ten parádní rám prostě drží."

Co se skrývá za takovou vyladěností?

Jsou to kilometry, které jsme sami při vývoji najezdili. Raw je naše nejuniverzálnější kolo a potvrzují to také modifikace, ve kterých ho potkáváme. Můžete mít totiž nekompromisní lehkou variantu očesanou o všechny zbytečnosti, zároveň si díky držákům integrovaným v rámu můžete namontovat blatníky, různé druhy světel, brašny i nosič. Z gravelu Raw se tak lehce stane expediční kolo, které uveze celou výbavu včetně stanu, spacáku, nářadí a dvou párů ponožek. Nebo si jich berete na měsíční výpravu po Evropě víc?

Je rozdíl mezi gravel a cyklokros kolem?

Rozdíl je hlavně v geometrii, protože kolo na cyklokros je stvořené pro závodníky. Geometrie je velmi agresivní a je podobná, jako u silničního kola. Naproti tomu gravel bike je určený na pohodlnou a zábavnou jízdu, takže si geometrii bere spíše z horských kol. Získává tak jeho obratnost a jistotu, která se dá rychle přeměnit díky úzkým plášťům a přechytnutí beranů za vzdálenější stranu na svižný silniční přejezd.

Co napsat na závěr? Gravel je životní styl a umí se přizpůsobit každému. Tak ho pojďte vyzkoušet, určitě padne do noty i vám. Na naší brněnské prodejně máme testovací kola, která si můžete vyzkoušet přímo venku na vyjížďce. Tak zavolejte nebo napište e-mail, půjčení je potřeba domluvit dopředu.

Doprava zdarma nad 1 000 Kč
Doprava zdarma nad 1 000 Kč

Všechny objednávky nad 1 000 Kč vám
zašleme zdarma. Včetně kol.

Naše kola vznikají doma
Naše kola vznikají doma

Jsme česká firma s bohatou historií,
vlastním vývojem a výrobou.

Kola jsou seřízená
Kola jsou seřízená

Kolo přijde téměř kompletně sestavené.
Nasadíte kolo, řídítka a jedete!

Odběrná místa v ČR
Odběrná místa v ČR

Zboží vám zašleme domů nebo si ho
můžete vyzvednout u nás a partnerů.

Buď s námi